5 прости изявления за историята на Чунцин

5 прости изявления за историята на Чунцин

5 прости изявления за историята на Чунцин

Blog Article

Знакомство с Шанхаем: Путеводитель по незабываемым впечатлениям

Наследили сме богато и разнообразно творчество от Елин Пелин – приказки, разкази, басни, повести, статии. Ето и някои от/произведенията на автора които смятаме, че заслужават да бъдат в тази класация – „Дядовата ръкавичка“, „Гузен негонен бяга“, “Старата воденичка”, „По жътва“,“.

Стены квартир соприкасаются с тоннелем, а расстояние до боковых и нижних окон не достигает и метра.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Тази басня не е толкова известна, но е сред най-хубавите произведения на Елин Пелин. След като я улавя, лисицата пита гъската какво би направила ако беше на нейно място.

Гонконг и Шэньчжэнь затопил самый сильный дождь за всю историю наблюдений

Тук лисицата ни показва, че когато много си повярваме, може доста да си изпатим. А гъската ни учи, че с остър ум и творческо мислене можем да решим всяка трудност.

Особено се харесваше на Христина, когато Митко и се обаждаше в службата и просъскваше страстно на слушалката “О, о, о.. путко, как си?” или “Хайде гледай да се прибереш по-рано днес, че кура ми и в момента е надървен и те чака..” и все неща от този род, които побъркваха Христина още на място и през целия ден тя ходеше възбудена и нетърпеливо бързаше да се прибере в къщи, където я очакваше синът й.

Нощта мълчеше. Само щурците тихо и едногласно църкаха: Пенка, Пенка, Пенка… * * *

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, воспользуйтесь формой для отправки сообщений об ошибках - ссылка или напишите в комментариях.

Откройте для себя увлекательные истории и станьте свидетелем Новой Китая

Баснята е много известна и утвърдилите се в жанра. Автори като Езоп и Жан дьо Лафонтен имат нейни версии със заглавия „Гарван и лисица“ и „Лисицата и разкази Чунцин гарванът“. Затова тя е и от по-добре познатите творби на Елин Пелин.

Игуменът остава глух за болезнените молитви на вярващата. Жената поставя своя дар – “игличка със синя топчица”. Възмутен от неспазения обичай – да не се влиза в църквата преди биенето на камбаните – гони мирянката и изхвърля на земята иглата. В резултат на своето коравосърдечие, камбаната не издава нито звук. Игуменът рухва на земята. Трескаво търси причината за това знамение. Прозира сторения грях и трескаво търси иглата. В мига, в който я забожда обратно, става чудо. Камбанният звън пронизва тягостната тишина без човешка намеса.

Възпитаници на Факултета по науки за образованието и изкуството на Софийския университет

Report this page